Tosyalı, Almanya’daki fuarda yeni markasını tanıttı

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Tosyalı Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen dünyanın en önemli demir çelik fuarı olan Tube & Wire Fuarı’nda sektörün ve katılımcıların ilgi odağı oldu.

Fuara grup şirketleri ile katılan Tosyalı, 2 stant ile dünyanın dört bir yanından gelen müşterilerini ağırladı.

Tosyalı fuarda, yurt dışındaki iş ortaklarının yer aldığı 200 kişilik özel bir grubun katılımıyla gerçekleştirdiği galada hem sürdürülebilirlik odaklı yatırımlarını hem de yeşil çelik vizyonunu temsil eden “Tosyalı V-Green” markasının tanıtımını yaptı.

” BİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEK STRATEJİK SATIN ALMALAR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Açıklamada galadaki görüşlerine yer verilen Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Yeşil çelik üreticisi olarak sürdürülebilirlik odaklı yatırımlarıyla dünyada örnek gösterildiklerini belirterek, “Tosyalı olarak 5 yıl içinde dünyanın en büyük 20 şirketi arasında yer alma hedefiyle sürdürülebilirlik odaklı yatırımlar yaparak global büyümemizi sürdürüyoruz. Bunun için hem yeşil çelik üretecek tesis yatırımları yapıyor hem de bizi daha da güçlendirecek stratejik satın almalar gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tosyalı, mevcut yatırımlarının ve farklı ülkelerdeki tüm yatırım planlarının tamamen yeşil çelik odaklı olduğuna işaret ederek, yaptıkları yeni yatırımlarla birlikte Avrupa’nın en büyük çelik boru üreticisi konumunda olduklarını kaydetti.

Geçen yıl dünyanın çevresinde 16 tur atacak kadar boru ürettiklerini anlatan Tosyalı, şu bilgileri paylaştı:

“Türkiye’de Marmara Bölgesi’nde yapacağımız yeni yatırımlarla ERW boru üretim kapasitemizi daha da artırıyoruz. Bir süre önce İspanya’nın önde gelen çelik boru üreticilerinden STS fabrikasını satın alarak Avrupa’daki konumumuzu daha da güçlendirdik. Avrupa’daki birçok projede sürdürülebilirlik adına sorumluluk üstleniyoruz. Kısa bir süre önce Almanya’nın en önemli çevresel dönüşüm projelerinden biri olan ‘Ren Su Taşıma Boru Hattı’ (RWTL) ihalesini lider yeşil çelik üreticisi özelliğimiz sayesinde Tosçelik Spiral şirketimiz ile kazandık. Hem Afrika kıtasında hem de körfez bölgesinde yeni ve büyük yatırımları odağımıza aldık. Yeşil çelik üreticisi olarak üretim tesislerimizle ve sürdürülebilirlik yatırımlarımızla dünyada örnek gösteriliyoruz.”

”TÜM ÇALIŞMALARI V-GREEN İLE TAÇLANDIRIYORUZ”

Fuat Tosyalı, V-Green markasının sektöre de örnek olacağına ve sürdürülebilirlik adına ilham vereceğine inandıklarını belirtti.

V-Green’in sadece bir marka olmadığını, uzun yıllardır kararlılıkla devam ettirdikleri sürdürülebilirlik yatırımlarının da en güçlü göstergesi olduğunu vurgulayan Tosyalı, şu ifadeleri kullandı:

“Tosyalı V-Green, bir vizyonu, yeşil dönüşüm dünyasına açılan yeni bir sayfayı temsil ediyor. Bugüne kadar sürdürülebilirlik adına yaptığımız tüm çalışmaları Tosyalı V-Green ile taçlandırıyoruz. Bunun arkasında teknoloji, inovasyon, yenilenebilir enerji, üretim süreçlerinin her noktasında döngüsel üretim odaklı yaklaşım, suyu, enerjiyi, havayı ve hatta tozu bile ziyan etmediğimiz bir sürdürülebilirlik anlayışımız mevcut. Biz, Tosyalı V-Green ile ‘Yeşil Dönüşüme Hazırız’ diyor ve bu konuda tüm paydaşlarımızı teşvik ediyoruz. İnanıyorum ki bugünden sonra yeşil çelik denince herkesin aklına ‘Tosyalı V-Green’ gelecek, sektörümüzde ‘Tosyalı V-Green artık takip edilen bir yeşil çelik markası olacak. Daha az karbon, daha yeşil çelik Tosyalı V-Green ile anlam bulacak.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x