Soylu o komedyeni şikayet etmeyecek… Nedenini böyle açıkladı

Komedyen Özgür Turhan’ın yaptığı bir şaka sosyal medyada gündem oldu. Turhan gösteride yaptığı şakasında şunları söyledi:

“Ben çok yaygın bir psikiyatrik ilaç kullanıyorum, belki biliyorsunuzdur. Tylolhot. Tylolhot’u içince kendimi çok mutlu hissediyorum, inanılmaz huzurlu hissediyorum. İnternetten araştırdım, ‘Lan dedim niye böyle hissediyorum. Tylolhot’un kokain olduğuna dair bazı iddialar varmış. Ben Tylolhot’un uyuşturucuyla bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü hiç Süleyman Soylu’yla fotoğrafını görmedim.

Muhteşem espri yaptım ha. Espride zamanlama çok önemlidir, bak valla. Bu espriyi 3 ay önce yapsam içerdeydim, şimdi yapıştır”

Turhan’ın bu şakasına AKP İstanbul Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yanıt geldi. Soylu bu şaka sonrası Turhan’ı şikayet etmeyeceğini duyurarak şunları söyledi:

“Hayatım boyunca ülkeme ve milletime sadakatim dolayısıyla anti-emperyalist oldum ve olmaktan gurur duyarım. Aylardır devlete, polise, jandarmaya ve bizlere yapılan bütün iftiraları seyredenlere, siyasi uzantısı belli güya komedyen veya fetödyen üzerinden sonuç alma, saldırarak sindirme gayretinde olanların saldırılarına neden olan tutumumu tekrar edeyim; Amerika Gazze’de katildir. İsrail Gazze’de katildir. pkk-pyd teröristtir. İşbirlikçileri de teröristtir. Bu kişiyi komedyen diye şikayet edersem; Nejat Uygur, Halit Akçatepe ve Kemal Sunal’a haksızlık ederim. Onun için şifa diliyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x